Rozpis ligových utkání
UŠO > Rozpis ligových utkání
 NáhledTiskNahoru
C liga Skupina I. Olomoucko
KoloDenDatumDomácí / kapitánSkóreHosté / kapitánHrací místoAkce
1.So1.10.2022The Snakes Šumperk8:10Floriánovy šípy Dub nad MoravouŠipkový klub Šumperk, Šumperk 
15:00Člupný Petr22:22Boula Miroslav
1.So1.10.2022Dobří bobři B Olomouc11:7Hospoda U Kupce TážalyPivnice Knihovna, Olomouc 
15:00Trilč Patrik24:19Crha Ladislav
1.So1.10.2022Black Bulls Olomouc7:11Rebels DolanyPivnice u Janka, Olomouc 
15:00Dolanský Miroslav19:28Chlanda Lukáš
1.So1.10.2022Draci Olomouc12:6Elita Punat OlomoucRestaurant RedWolf, Olomouc 
15:00Blažek Martin26:13Thoř František
1.So1.10.2022Olomoučtí vlci10:8Aligators ŠternberkBar Maroko, Olomouc 
17:00Serbus Jaroslav23:18Horák Aleš
2.So8.10.2022The Snakes Šumperk9:10Dobří bobři B OlomoucŠipkový klub Šumperk, Šumperk 
15:00Člupný Petr22:20Trilč Patrik
2.So8.10.2022Aligators Šternberk1:17Bistro KožušanyRestaurace Samson, Šternberk 
15:00Horák Aleš8:35Vyvážil Petr
2.So8.10.2022Draci Olomouc13:5Olomoučtí vlciRestaurant RedWolf, Olomouc 
15:00Blažek Martin27:13Serbus Jaroslav
2.So8.10.2022Black Bulls Olomouc9:10Elita Punat OlomoucPivnice u Janka, Olomouc 
15:00Dolanský Miroslav22:25Thoř František
2.So8.10.2022Floriánovy šípy Dub nad Moravou11:7Devils OlomoucPohostinství U Svatého Floriána, Dub nad Moravou 
15:00Boula Miroslav25:17Obzina Richard
3.So22.10.2022Dobří bobři B Olomouc13:5Floriánovy šípy Dub nad MoravouPivnice Knihovna, Olomouc 
15:00Trilč Patrik29:14Boula Miroslav
3.So22.10.2022Rebels Dolany6:12The Snakes ŠumperkŠipkový klub Šumperk, Šumperk 
15:00Chlanda Lukáš18:28Člupný Petr
3.So22.10.2022Hospoda U Kupce Tážaly10:8Elita Punat OlomoucHostinec U Kupce, Kožušany - Tážaly 
15:00Sekanina Otakar25:19Berka Vlastimil
3.So22.10.2022Bistro Kožušany12:6Draci OlomoucBistro Kožušany, Kožušany-Tážaly 
15:00Vyvážil Petr29:16Blažek Martin
3.So22.10.2022Devils Olomouc10:9Aligators ŠternberkSport Bar, Olomouc 
15:00Obzina Richard26:22Horák Aleš
3.So22.10.2022Olomoučtí vlci6:12Black Bulls OlomoucBar Maroko, Olomouc 
17:00Serbus Jaroslav15:29Dolanský Miroslav
4.So29.10.2022Elita Punat Olomouc5:13The Snakes ŠumperkClub Punat, Olomouc 
15:00Thoř František16:28Člupný Petr
4.So29.10.2022Dobří bobři B Olomouc14:4Rebels DolanyPivnice Knihovna, Olomouc 
15:00Trilč Patrik30:13Habáň Vít
4.So29.10.2022Draci Olomouc15:3Devils OlomoucRestaurant RedWolf, Olomouc 
15:00Blažek Martin31:15Obzina Richard
4.So29.10.2022Black Bulls Olomouc3:15Bistro KožušanyPivnice u Janka, Olomouc 
15:00Dolanský Miroslav8:32Vyvážil Petr
4.So29.10.2022Hospoda U Kupce Tážaly11:7Olomoučtí vlciHostinec U Kupce, Kožušany - Tážaly 
15:00Sekanina Otakar27:18Dosoudil Radek
4.So29.10.2022Aligators Šternberk11:7Floriánovy šípy Dub nad MoravouRestaurace Samson, Šternberk 
15:00Horák Aleš26:21Boula Miroslav
5.So12.11.2022Rebels Dolany3:15Floriánovy šípy Dub nad MoravouHospoda na Hřišti Dolany, Dolany 
15:00Chlanda Lukáš14:32Boula Miroslav
5.So12.11.2022Elita Punat Olomouc0:18Dobří bobři B OlomoucClub Punat, Olomouc 
15:00Thoř František9:36Trilč Patrik
5.So12.11.2022Bistro Kožušany16:2Hospoda U Kupce TážalyBistro Kožušany, Kožušany-Tážaly 
15:00Vyvážil Petr34:9Sekanina Otakar
5.So12.11.2022Devils Olomouc10:8Black Bulls OlomoucSport Bar, Olomouc 
15:00Obzina Richard23:19Dolanský Miroslav
5.So12.11.2022Draci Olomouc14:4Aligators ŠternberkRestaurant RedWolf, Olomouc 
15:00Blažek Martin29:15Hračov Karel
6.So19.11.2022The Snakes Šumperk10:8Bistro KožušanyŠipkový klub Šumperk, Šumperk 
15:00Člupný Petr22:22Vyvážil Petr
6.So19.11.2022Dobří bobři B Olomouc16:2Olomoučtí vlciPivnice Knihovna, Olomouc 
15:00Trilč Patrik33:12Serbus Jaroslav
6.So19.11.2022Elita Punat Olomouc7:11Rebels DolanyClub Punat, Olomouc 
15:00Thoř František20:25Chlanda Lukáš
6.So19.11.2022Aligators Šternberk12:6Black Bulls OlomoucRestaurace Samson, Šternberk 
15:00Hračov Karel27:19Dolanský Miroslav
6.So19.11.2022Devils Olomouc5:13Hospoda U Kupce TážalySport Bar, Olomouc 
15:00Obzina Richard12:30Sekanina Otakar
6.So19.11.2022Floriánovy šípy Dub nad Moravou10:8Draci OlomoucPohostinství U Svatého Floriána, Dub nad Moravou 
15:00Boula Miroslav23:21Blažek Martin
7.So26.11.2022Elita Punat Olomouc5:13Floriánovy šípy Dub nad MoravouClub Punat, Olomouc 
15:00Thoř František15:28Boula Miroslav
7.So26.11.2022Bistro Kožušany13:5Dobří bobři B OlomoucBistro Kožušany, Kožušany-Tážaly 
15:00Vyvážil Petr29:19Trilč Patrik
7.So26.11.2022The Snakes Šumperk13:5Devils OlomoucŠipkový klub Šumperk, Šumperk 
15:00Člupný Petr26:14Skopalík Jan
7.So26.11.2022Hospoda U Kupce Tážaly12:6Aligators ŠternberkHostinec U Kupce, Kožušany - Tážaly 
15:00Sekanina Otakar25:14Horák Aleš
7.So26.11.2022Draci Olomouc10:8Black Bulls OlomoucRestaurant RedWolf, Olomouc 
15:00Blažek Martin26:18Dolanský Miroslav
7.So26.11.2022Olomoučtí vlci12:6Rebels DolanyBar Maroko, Olomouc 
17:00Serbus Jaroslav25:17Chlanda Lukáš
8.So3.12.2022Devils Olomouc7:11Dobří bobři B OlomoucSport Bar, Olomouc 
15:00Obzina Richard16:27Trilč Patrik
8.So3.12.2022Rebels Dolany2:16Bistro KožušanyHospoda na Hřišti Dolany, Dolany 
15:00Chlanda Lukáš12:33Vyvážil Petr
8.So3.12.2022Elita Punat Olomouc10:9Olomoučtí vlciClub Punat, Olomouc 
15:00Thoř František22:22Serbus Jaroslav
8.So3.12.2022Hospoda U Kupce Tážaly12:6Draci OlomoucHostinec U Kupce, Kožušany - Tážaly 
15:00Sekanina Otakar28:17Stehlík Petr
8.So3.12.2022Black Bulls Olomouc10:9Floriánovy šípy Dub nad MoravouPivnice u Janka, Olomouc 
15:00Dolanský Miroslav22:25Boula Miroslav
9.So10.12.2022Draci Olomouc6:12The Snakes ŠumperkRestaurant RedWolf, Olomouc 
15:00Blažek Martin19:27Člupný Petr
9.So10.12.2022Aligators Šternberk8:10Dobří bobři B OlomoucRestaurace Samson, Šternberk 
15:00Hračov Karel21:27Trilč Patrik
9.So10.12.2022Bistro Kožušany12:6Elita Punat OlomoucBistro Kožušany, Kožušany-Tážaly 
15:00Vyvážil Petr25:16Thoř František
9.So10.12.2022Olomoučtí vlci6:12Floriánovy šípy Dub nad MoravouBar Maroko, Olomouc 
17:00Serbus Jaroslav16:26Boula Miroslav
1.So17.12.2022Devils Olomouc3:15Bistro KožušanySport Bar, Olomouc 
15:00Obzina Richard10:33Vyvážil Petr
2.So17.12.2022Hospoda U Kupce Tážaly12:6Rebels DolanyHostinec U Kupce, Kožušany - Tážaly 
15:00Sekanina Otakar29:17Chlanda Lukáš
10.So7.1.2023Aligators Šternberk10:8Rebels DolanyRestaurace Samson, Šternberk 
15:00Hračov Karel24:22Chlanda Lukáš
10.So7.1.2023Dobří bobři B Olomouc11:7Draci OlomoucPivnice Knihovna, Olomouc 
15:00Trilč Patrik26:19Blažek Martin
10.So7.1.2023Black Bulls Olomouc6:12The Snakes ŠumperkPivnice u Janka, Olomouc 
15:00Dolanský Miroslav18:26Člupný Petr
10.So7.1.2023Devils Olomouc12:6Elita Punat OlomoucSport Bar, Olomouc 
15:00Obzina Richard25:15Thoř František
10.So7.1.2023Floriánovy šípy Dub nad Moravou11:7Hospoda U Kupce TážalyPohostinství U Svatého Floriána, Dub nad Moravou 
15:00Boula Miroslav26:19Crha Ladislav
10.So7.1.2023Olomoučtí vlci3:15Bistro KožušanyBar Maroko, Olomouc 
17:00Serbus Jaroslav11:32Vyvážil Petr
11.So14.1.2023Bistro Kožušany14:4Floriánovy šípy Dub nad MoravouBistro Kožušany, Kožušany-Tážaly 
15:00Vyvážil Petr29:13Boula Miroslav
11.So14.1.2023Elita Punat Olomouc4:14Aligators ŠternberkClub Punat, Olomouc 
15:00Thoř František16:31Václavková Petra
11.So14.1.2023Draci Olomouc10:8Rebels DolanyRestaurant RedWolf, Olomouc 
15:00Stehlík Petr25:20Chlanda Lukáš
11.So14.1.2023Dobří bobři B Olomouc11:7Black Bulls OlomoucPivnice Knihovna, Olomouc 
15:00Trilč Patrik27:18Dolanský Miroslav
11.So14.1.2023Hospoda U Kupce Tážaly8:10The Snakes ŠumperkHostinec U Kupce, Kožušany - Tážaly 
15:00Lakomý František23:24Člupný Petr
11.So14.1.2023Olomoučtí vlci13:5Devils OlomoucBar Maroko, Olomouc 
17:00Serbus Jaroslav28:16Obzina Richard
12.So21.1.2023Floriánovy šípy Dub nad Moravou14:4The Snakes ŠumperkPohostinství U Svatého Floriána, Dub nad Moravou 
15:00Boula Miroslav29:11Člupný Petr
12.So21.1.2023Hospoda U Kupce Tážaly9:10Dobří bobři B OlomoucHostinec U Kupce, Kožušany - Tážaly 
15:00Sekanina Otakar21:24Trilč Patrik
12.So21.1.2023Rebels Dolany14:4Black Bulls OlomoucHospoda na Hřišti Dolany, Dolany 
15:00Chlanda Lukáš30:13Dolanský Miroslav
12.So21.1.2023Elita Punat Olomouc6:12Draci OlomoucClub Punat, Olomouc 
15:00Thoř František15:28Blažek Martin
12.So21.1.2023Aligators Šternberk10:8Olomoučtí vlciRestaurace Samson, Šternberk 
15:00Hračov Karel25:18Serbus Jaroslav
12.So21.1.2023Bistro Kožušany15:3Devils OlomoucBistro Kožušany, Kožušany-Tážaly 
15:00Vyvážil Petr31:9Obzina Richard
9.So28.1.2023Hospoda U Kupce Tážaly15:3Black Bulls OlomoucHostinec U Kupce, Kožušany - Tážaly 
15:00Sekanina Otakar32:13Dolanský Miroslav
9.So28.1.2023Rebels Dolany12:6Devils OlomoucHospoda na Hřišti Dolany, Dolany 
15:00Chlanda Lukáš26:15Obzina Richard
13.So4.2.2023Dobří bobři B Olomouc5:13The Snakes ŠumperkPivnice Knihovna, Olomouc 
15:00Trilč Patrik18:28Člupný Petr
13.So4.2.2023Bistro Kožušany10:9Aligators ŠternberkBistro Kožušany, Kožušany-Tážaly 
15:00Vyvážil Petr21:23Horák Aleš
13.So4.2.2023Rebels Dolany5:13Hospoda U Kupce TážalyHospoda na Hřišti Dolany, Dolany 
15:00Chlanda Lukáš12:28Sekanina Otakar
13.So4.2.2023Devils Olomouc7:11Floriánovy šípy Dub nad MoravouSport Bar, Olomouc 
15:00Obzina Richard20:25Boula Miroslav
13.So4.2.2023Olomoučtí vlci6:12Draci OlomoucBar Maroko, Olomouc 
17:00Serbus Jaroslav17:27Blažek Martin
14.So11.2.2023Floriánovy šípy Dub nad Moravou10:8Dobří bobři B OlomoucPohostinství U Svatého Floriána, Dub nad Moravou 
15:00Boula Miroslav24:21Trilč Patrik
14.So11.2.2023The Snakes Šumperk15:3Rebels DolanyŠipkový klub Šumperk, Šumperk 
15:00Člupný Petr31:11Chlanda Lukáš
14.So11.2.2023Elita Punat Olomouc4:14Hospoda U Kupce TážalyClub Punat, Olomouc 
15:00Thoř František11:30Sekanina Otakar
14.So11.2.2023Draci Olomouc3:15Bistro KožušanyRestaurant RedWolf, Olomouc 
15:00Blažek Martin12:32Vyvážil Petr
14.So11.2.2023Aligators Šternberk14:4Devils OlomoucRestaurace Samson, Šternberk 
15:00Hračov Karel32:17Obzina Richard
15.So18.2.2023The Snakes Šumperk12:6Elita Punat OlomoucŠipkový klub Šumperk, Šumperk 
15:00Člupný Petr28:17Thoř František
15.So18.2.2023Devils Olomouc0:18Draci OlomoucSport Bar, Olomouc 
15:000:36
15.So18.2.2023Bistro Kožušany14:4Black Bulls OlomoucBistro Kožušany, Kožušany-Tážaly 
15:00Vyvážil Petr30:12Dolanský Miroslav
15.So18.2.2023Floriánovy šípy Dub nad Moravou9:10Aligators ŠternberkPohostinství U Svatého Floriána, Dub nad Moravou 
15:00Boula Miroslav20:24Sýkora Bohumil
15.So18.2.2023Olomoučtí vlci8:10Hospoda U Kupce TážalyBar Maroko, Olomouc 
17:00Serbus Jaroslav19:25Sekanina Otakar
8.So25.2.2023Aligators Šternberk10:8The Snakes ŠumperkRestaurace Samson, Šternberk 
15:00Hračov Karel26:20Člupný Petr
13.So25.2.2023Elita Punat Olomouc7:11Black Bulls OlomoucClub Punat, Olomouc 
15:00Thoř František22:26Dolanský Miroslav
16.So4.3.2023Dobří bobři B Olomouc13:5Elita Punat OlomoucPivnice Knihovna, Olomouc 
15:00Trilč Patrik28:14Thoř František
16.So4.3.2023The Snakes Šumperk14:4Olomoučtí vlciŠipkový klub Šumperk, Šumperk 
15:00Člupný Petr28:15Příborský Radomír
16.So4.3.2023Hospoda U Kupce Tážaly8:10Bistro KožušanyHostinec U Kupce, Kožušany - Tážaly 
15:00Sekanina Otakar20:24Vyvážil Petr
16.So4.3.2023Black Bulls Olomouc10:9Devils OlomoucPivnice u Janka, Olomouc 
15:00Dolanský Miroslav21:22Obzina Richard
16.So4.3.2023Aligators Šternberk10:8Draci OlomoucRestaurace Samson, Šternberk 
15:00Hračov Karel22:19Blažek Martin
17.So11.3.2023Bistro Kožušany7:11The Snakes ŠumperkBistro Kožušany, Kožušany-Tážaly 
15:00Vyvážil Petr22:25Člupný Petr
17.So11.3.2023Rebels Dolany10:8Elita Punat OlomoucHospoda na Hřišti Dolany, Dolany 
15:00Chlanda Lukáš24:19Thoř František
17.So11.3.2023Black Bulls Olomouc6:12Aligators ŠternberkPivnice u Janka, Olomouc 
15:00Žouželková Iveta19:26Horák Aleš
17.So11.3.2023Draci Olomouc9:10Floriánovy šípy Dub nad MoravouRestaurant RedWolf, Olomouc 
15:00Blažek Martin24:24Veselý Pavel
17.So11.3.2023Olomoučtí vlci6:12Dobří bobři B OlomoucBar Maroko, Olomouc 
17:00Serbus Jaroslav18:29Mikulová Denisa
18.So18.3.2023Floriánovy šípy Dub nad Moravou12:6Elita Punat OlomoucPohostinství U Svatého Floriána, Dub nad Moravou 
15:00Boula Miroslav28:15Berka Vlastimil
18.So18.3.2023Rebels Dolany6:12Olomoučtí vlciHospoda na Hřišti Dolany, Dolany 
15:00Chlanda Lukáš19:28Serbus Jaroslav
18.So18.3.2023Dobří bobři B Olomouc13:5Bistro KožušanyPivnice Knihovna, Olomouc 
15:00Trilč Patrik29:16Vyvážil Petr
18.So18.3.2023Aligators Šternberk9:10Hospoda U Kupce TážalyRestaurace Samson, Šternberk 
15:00Hračov Karel23:24Lakomý František
18.So25.3.2023Black Bulls Olomouc5:13Draci OlomoucPivnice u Janka, Olomouc 
15:00Dolanský Miroslav16:28Blažek Martin
5.So25.3.2023Olomoučtí vlci4:14The Snakes ŠumperkBar Maroko, Olomouc 
17:00Serbus Jaroslav14:31Člupný Petr
19.So1.4.2023The Snakes Šumperk8:10Aligators ŠternberkŠipkový klub Šumperk, Šumperk 
15:00Člupný Petr18:24Hračov Karel
19.So1.4.2023Dobří bobři B Olomouc7:11Devils OlomoucPivnice Knihovna, Olomouc 
15:00Kohoutek Vojtěch19:24Obzina Richard
19.So1.4.2023Bistro Kožušany15:3Rebels DolanyBistro Kožušany, Kožušany-Tážaly 
15:00Vyvážil Petr30:10Chlanda Lukáš
19.So1.4.2023Draci Olomouc8:10Hospoda U Kupce TážalyRestaurant RedWolf, Olomouc 
15:00Blažek Martin19:26Sekanina Otakar
19.So1.4.2023Floriánovy šípy Dub nad Moravou11:7Black Bulls OlomoucPohostinství U Svatého Floriána, Dub nad Moravou 
15:00Boula Miroslav26:21Spěšný Josef
19.So1.4.2023Olomoučtí vlci12:6Elita Punat OlomoucBar Maroko, Olomouc 
17:00Serbus Jaroslav25:18Thoř František
15.So8.4.2023Rebels Dolany6:12Dobří bobři B OlomoucHospoda na Hřišti Dolany, Dolany 
15:00Chlanda Lubomír17:27Trilč Patrik
20.So15.4.2023Floriánovy šípy Dub nad Moravou13:5Olomoučtí vlciPohostinství U Svatého Floriána, Dub nad Moravou 
15:00Boula Miroslav28:17Serbus Jaroslav
20.So15.4.2023Elita Punat Olomouc8:10Bistro KožušanyClub Punat, Olomouc 
15:00Thoř František18:22Vyvážil Petr
20.So15.4.2023Devils Olomouc10:8Rebels DolanySport Bar, Olomouc 
15:00Obzina Richard23:18Chlanda Lukáš
20.So15.4.2023Dobří bobři B Olomouc10:9Aligators ŠternberkPivnice Knihovna, Olomouc 
15:00Trilč Patrik23:23Hračov Karel
20.So15.4.2023The Snakes Šumperk10:8Draci OlomoucŠipkový klub Šumperk, Šumperk 
15:00Člupný Petr22:22Blažek Martin
20.So15.4.2023Black Bulls Olomouc5:13Hospoda U Kupce TážalyPivnice u Janka, Olomouc 
15:00Dolanský Miroslav18:28Sekanina Otakar
21.So22.4.2023The Snakes Šumperk18:0Black Bulls OlomoucŠipkový klub Šumperk, Šumperk 
15:00Člupný Petr36:0Dolanský Miroslav
21.So22.4.2023Draci Olomouc7:11Dobří bobři B OlomoucRestaurant RedWolf, Olomouc 
15:00Blažek Martin20:25Trilč Patrik
21.So22.4.2023Rebels Dolany8:10Aligators ŠternberkHospoda na Hřišti Dolany, Dolany 
15:00Chlanda Lukáš20:23Hračov Karel
21.So22.4.2023Elita Punat Olomouc3:15Devils OlomoucClub Punat, Olomouc 
15:00Thoř František12:32Obzina Richard
21.So22.4.2023Bistro Kožušany13:5Olomoučtí vlciBistro Kožušany, Kožušany-Tážaly 
15:00Vyvážil Petr29:13Serbus Jaroslav
21.So22.4.2023Hospoda U Kupce Tážaly5:13Floriánovy šípy Dub nad MoravouHostinec U Kupce, Kožušany - Tážaly 
15:00Sekanina Otakar15:27Boula Miroslav
14.So29.4.2023Black Bulls Olomouc12:6Olomoučtí vlciPivnice u Janka, Olomouc 
15:00Dolanský Miroslav27:14Serbus Jaroslav
16.So29.4.2023Floriánovy šípy Dub nad Moravou10:9Rebels DolanyPohostinství U Svatého Floriána, Dub nad Moravou 
15:00Boula Miroslav24:23Chlanda Lukáš
17.So29.4.2023Hospoda U Kupce Tážaly6:12Devils OlomoucHostinec U Kupce, Kožušany - Tážaly 
15:00Sekanina Otakar20:25Obzina Richard
22.So6.5.2023Floriánovy šípy Dub nad Moravou9:10Bistro KožušanyPohostinství U Svatého Floriána, Dub nad Moravou 
15:00Boula Miroslav23:24Vyvážil Petr
22.So6.5.2023Devils Olomouc10:8Olomoučtí vlciSport Bar, Olomouc 
15:00Obzina Richard23:21Kubíček Tomáš
22.So6.5.2023Aligators Šternberk9:10Elita Punat OlomoucRestaurace Samson, Šternberk 
15:00Václavková Petra21:25Thoř František
22.So6.5.2023Rebels Dolany5:13Draci OlomoucHospoda na Hřišti Dolany, Dolany 
15:00Chlanda Lukáš17:28Blažek Martin
22.So6.5.2023The Snakes Šumperk8:10Hospoda U Kupce TážalyŠipkový klub Šumperk, Šumperk 
15:00Člupný Petr20:22Lakomý František
18.So13.5.2023Devils Olomouc7:11The Snakes ŠumperkSport Bar, Olomouc 
15:00Obzina Richard18:26Člupný Petr
22.So20.5.2023Black Bulls Olomouc9:10Dobří bobři B OlomoucPivnice u Janka, Olomouc 
15:00Dolanský Miroslav23:26Trilč Patrik
 autorizovaný výsledek neuatorizovaný výsledek technická kontumace kontumace
 NáhledTiskNahoru

© 2005-2024 Unie šipkových organizací | Designed by © 2014 Petr Gondek | Developed by © 2005-2024 Ing. Martin Lenz
Webmaster | Data dodává systém Leguan © 2002-2024 | Poslední synchronizace: 18.7.2024 16:36
Provoz & Upgrade Insion.cz WebDevelopement

Vytištěno z © 2005-2024 Unie šipkových organizací dne 18.7.2024 17:08:52
Provoz & Upgrade Insion.cz WebDevelopement