Aktuality
Report z RGP a ČP

27.11.2019 12:08 (aktualizováno 9.12.2019 18:44) | Vylíčil Ondřej | Přečteno: 265×

Grand Prix: Polovinu medailí z Grand Prix má na svědomí žactvo. Český pohár: Drtil je po čtyřech letech opět vítězem ČP mužů

2. REPUBLIKOVÁ GRAND PRIX a VYHODNOCENÍ ČESKÉHO POHÁRU

Žďár nad Sázavou, 22. - 24. 11. 2019

Polovinu medailí z Grand Prix má na svědomí žactvo
Šest cenných kovů - to je bilance reprezentantů klubů regionu na víkendové republikové Grand Prix Unie šipkových organizací ve Žďáru nad Sázavou.
Alena Gregůrková posbírala několik ocenění za výkony v republikových turnajích i dlouhodobém Českém poháruPřesnou polovinu mají na svědomí děti přesněji žactvo. Dvě medaile putují do Podkrkonoší z kategorie žákyň, kde prvenství dobyla Nela Melicharová (Velký Třebešov) a třetí příčkou ji na bednu doprovodila Marie Rážová (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně). Medaili získal i Šimon Hájek (P&R Radim), když v Grand Prix dvojic získal bronz.
Mezi dospělými vystoupaly na stupně vítězů staré známé firmy. Pavel Drtil (40+ Trutnov) obhájil dubnový titul v nejprestižnějším turnaji programu TOPce mužů. Také Alena Gregůrková (ŠK Republika Úpice) opět nezahálela. V pátek v Grand Prix mixů slavila po boku Josefa Dlaba (40+ Trutnov) výhru, v neděli opět v párech, tentokrát však ženských, ukořistila třetí příčku s tradiční pražskou kolegyní Marcelou Rajmanovou. Bedna ji minula jen v sobotu, kdy obsadila pátou příčku v TOPce žen, když vypadla ve čtvrtfinále po těsném výsledku 4:5. Nejlepší hráči TOP RGP v čele s vítězem Pavlem Drtilem (druhý zleva)
Podobný úděl postihl i Karla Povolného (40+ Trutnov) a Michala Ulricha (DC Prima Česká Skalice). Oba pánové obsadili pátá místa - tedy zastaveni byli těsně před branami semifinále - Povolný v Grand Prix mužských dvojic a Ulrich v Nominační Grand Prix jednotlivců. Přesto konkrétně Ulrich musí být spokojený, protože si svým výkonem zajistil vstupenku do příští TOPky.
Drtil je po čtyřech letech opět vítězem Českého poháru
Republikové turnaje uzavřely letošní sezónu jednotlivců a dvojic. Ve Žďáru nad Sázavou proto současně proběhlo vyhodnocení konečného pořadí dlouhodobých žebříčků takzvaných Českých pohárů (ČP).
Nela Melicharová z Velkého Třebešova zlatá v Grand Prix i Českém poháru žákyňPo čtyřleté pauze se na výsluní navrací Pavel Drtil (40+ Trutnov), který dokázal ovládnout letos velmi vyrovnaný ČP mužů. Po tříletém kralování ČP žen naopak smutní Alena Gregůrková (ŠK Republika Úpice), která tentokráte obsadila nepopulární bramborovou pozici. Plnohodnotně si to však vynahradila v ČP dvojic mixů i žen, kde si oproti loňsku vždyo příčku polepšila. V ČP mixů slavila stříbro s Josefem Dlabem (40+ Trutnov) a v ČP dvojic žen vystoupala na stupeň nejvyšší s Marcelou Rajmanovou (ŠK Kyklop Praha).
Stejně jako Gregůrková mezi ženami dopadli v ČP mužských párů i Alexander Mašek s Michal Ulrichem (40+ Trutnov resp. DC Prima Česká Skalice). V jejich případě je brambora podstatně trpčí, protože na bronz jim chybělo pouhých 120 bodů.
Prvenství v ČP žákyň získala Nela Melicharová (Velký Třebešov). Na rozdíl od Drtila na triumf nečekala čtyři sezóny nýbrž zopakovala počin z loňska. Ve stejné kategorii zabodovala i její starší sestra Nicol, která bronzem navázala na loňský stříbrný zápis. Také mezi dětmi najdeme bramborového smolaře. Je jím Petr Hofman (Brzice), který čtvrtý skončil v ČP žáků, čímž ukončil svoji dvouletou bronzovou šňůru.

Další zajímavosti včetně fotogalerie či video přenosů najdete na www.sipky.org

VÝTAH Z VÝSLEDKOVÝCH LISTIN HLAVNÍCH SOUTĚŽÍ GRAND PRIX

* tučně jsou vyznačeni hráči naší oblasti Královéhradecko sever, kteří skončili v první čtvrtině startovního pole

TOP GRAND PRIX MUŽI
1. Drtil Pavel (40+ Trutnov)
2. Chomout Jaroslav (Olympia Tábor)
3. Kysilka Ondřej (TJ Viktoria Radim)
3. Klika Josef (ŠK Maséři Hradec Králové)
9. Benecký Roman (40+ Trutnov)
9. Davídek Antonín (40+ Trutnov)
9. Mašek Alexander (40+ Trutnov)

TOP GRAND PRIX ŽENY
1. Knapová Lada (Dexterous Krásný Les)
2. Rajmanová Marcela (ŠK Kyklop Praha)
3. Rödlová Žaneta (Kanec Most)
3. Jakoubková Ivana (Black Death Jindřichův Hradec)
5. Gregůrková Alena (ŠK Republika Úpice)

NOMINAČNÍ GRAND PRIX MUŽI – 180 hráčů
1. Brejcha Jiří (Scorpions Plzeň)
2. Poklop Karel (Sgt. Pepik´s Band Praha)
3. Puhařič Petr (Proti proudu Praha)
3. Chladil Vlastislav (DC Mustang Brno)
5. Ulrich Michal (DC Prima Česká Skalice)
33. Doubek Petr (ŠK Nola Vilémov)
33. Kobr Petr (ŠK Nola Vilémov)
33. Holík Jiří (TJ Sparta Úpice)

NOMINAČNÍ GRAND PRIX ŽENY – 70 hráček
1. Benešová Marika (Sport bar Atláč Přerov)
2. Liptáková Lenka (Hamerské kladivo)
3. Sedláčková Jana (DC Bejvávalo U Kolečka Brna)
3. Davidová Hana (Black Death Jindřichův Hradec)
9. Košťálová Eva (Fekobe Pilníkov)

GRAND PRIX DVOJICE MUŽI – 76 párů
1. Písek David - Sedlák Vítězslav (DC Mustang Brno)
2. Milo Jakub - Chomout Jaroslav (Olympia Tábor)
3. Pašta Petr - Spálenský Josef (ŠK Maséři Hradec Králové)
3. Křepelka Čestmír - Kraus Jan (Olympia Tábor - Sněženka a machři Hořice)
5. Povolný Karel - Stříbný Tomáš (40+ Trutnov - Supi Dolní Benešov)
9. Drtil Pavel - Benecký Roman (40+ Trutnov)
17. Dlab Josef - Popelka Martin (40+ Trutnov - Dexterous Krásný Les)
17. Hendrych Daniel - Svoboda Libor (Dangerous Rebels Jičín - Black Angels Trutnov)
17. Holík Jiří - Melichar Jan (TJ Sparta Úpice)
17. Mašek Alexander - Ulrich Michal (40+ Trutnov - DC Prima Česká Skalice)

GRAND PRIX DVOJICE ŽENY – 32 párů
1. Rödlová Žaneta - Mairichová Barbora (Kanec Most - ŠK Bořeň Bílina)
2. Bláhová Monika - Kocánová Lucie (Dream bar Jirkov)
3. Rajmanová Marcela - Gregůrková Alena (ŠK Kyklop Praha - ŠK Republika Úpice)
3. Tůmová Petra - Strunzová Jitka (Magistři Duo Most - Torzo Bílina)

GRAND PRIX DVOJICE MIXY – 79 párů
1. Gregůrková Alena - Dlab Josef (ŠK Republika Úpice - 40+ Trutnov)
2. Křístková Denisa - Dubělčík Lukáš (Řízci z Výškovic - Supi Dolní Benešov)
3. Jakoubková Ivana - Kraus Jan (Black Death Jindřichův Hradec - Sněženka a machři Hořice)
3. Sedláčková Jana - Bašný David (DC Bejvávalo U Kolečka Brno - DC Mustang Brno)
9. Rödlová Žaneta - Davídek Antonín (Kanec Most - 40+ Trutnov)
17. Kosařová Pavlína - Melichar Jan (Trutnov - TJ Sparta Úpice)
17. Čílová Helena - Hendrych Daniel (Chroustov - Dangerous Rebels Jičín)
9. Melicharová Nela - Ulrich Michal (Velký Třebešov - DC Prima Česká Skalice)

RGP ŽÁKYNĚ – 12 hráčů/ek
1. Melicharová Nela (Velký Třebešov)
2. Doležalová Sandra (Pitbull Bažiny Hrádek n. Nisou)
3. Rážová Marie (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně)
4. Rážová Leontýna (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně)
7. Melicharová Nicol (Velký Třebešov)
9. Rážová Adéla (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně)
9. Jiroušková Nela (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně)

RGP ŽÁCI – 17 hráčů/ek
1. Malach Matěj (ŠK Maséři Hradec Králové)
2. Mráz Adam (DC 90210 Prachatice)
3. Kroužek Lukáš (Amatéři Praha)
5. Hofman Petr (Brzice)
7. Verner Denis (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně)
7. Hájek Šimon (P&R Radim)
9. Ďurica Sebastian (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně)

RGP JUNIORKY – 7 hráčů/ek
1. Votavová Anna (Jen tak Libín)
2. Lukšová Šárka (Hotel Hobit České Budějovice)
3. Boháčová Lucie (Cerberos Velké Meziříčí)

RGP JUNIOŘI – 6 hráčů/ek
1. Záruba David (Ložisková mafie Pšov)
2. Čeliga Viktor (Rubín Red Stones Ostrava)
3. Prokýšek Karel (Praha)

RGP DVOJICE MLÁDEŽ – 15 párů
1. Hotový Miroslav - Votavová Anna (Václavák Černčice - Jen tak Libín)
2. Malach Matěj - Balog Martin (ŠK Maséři Hradec Králové - Řízci z Výškovic)
3. Hájek Šimon - Mráz Adam (P&R Radim - DC 90210 Prachatice)
3. Vlček Daniel - Kroužek Lukáš (Zlatý Barbaři Praha - Amatéři Praha)
5. Hofman Petr - Deml Martin (Brzice - Nový Bydžov)
9. Jiroušková Nela - Rážová Marie (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně)
9. Verner Denis - Ďurica Sebastian (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně)
9. Rážová Leontýna - Pekáriková Anna (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně - Opatov)

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VŠECH TURNAJŮ

VÝTAH Z KONEČNÉHO POŘADÍ ČP (ŽEBŘÍČKŮ)

* tučně jsou vyznačeni hráči naší oblasti Královéhradecko sever

ČESKÝ POHÁR MUŽI - 9810 hráčů
1. Drtil Pavel (40+ Trutnov)
2. Písek David (DC Mustang Brno)
3. Chomout Jaroslav (Olympia Tábor)
8. Davídek Antonín (40+ Trutnov)
10. Mašek Alexander (40+ Trutnov)
18. Ulrich Michal (DC Prima Česká Skalice)
26. Benecký Roman (40+ Trutnov)
46. Holík Jiří (TJ Sparta Úpice)
68. Dlab Josef (40+ Trutnov)
72. Hendrych Daniel (Dangerous Rebels Jičín)
99. Křapka Marek (ŠK Nola Vilémov)

ČESKÝ POHÁR ŽENY - 2036 hráček
1. Jakoubková Ivana (Black Death Jinřichův Hradec)
2. Rajmanová Marcela (ŠK Kyklop Praha)
3. Hergetová Monika (Proti proudu Praha)
4. Gregůrková Alena (ŠK Republika Úpice)
21. Košťálová Eva (Fekobe Pilníkov)
24. Formanová Monika (ŠK Medvědi Velký Třebešov)
25. Kosařová Pavlína (Trutnov)
27. Melicharová Nela (Velký Třebešov)
34. Uhříčková Lenka (TJ Baník Žacléř)
41. Jirků Elen (ŠK Medvědi Velký Třebešov)
44. Melicharová Nicol (Velký Třebešov)

ČESKÝ POHÁR DVOJICE MUŽI - 4836 párů
1. Písek David - Sedlák Vítězslav (DC Mustang Brno)
2. Šildberger Michal - Záruba Daniel (ŠK Maséři Hradec Králové - Ložisková mafie Pšov)
3. Sienko Milan - Andráško Milan (DC Žíla Chodov)
4. Mašek Alexander - Ulrich Michal (40+ Trutnov - DC Prima Česká Skalice)
15. Hendrych Daniel - Svoboda Libor (Dangerous Rebels Jičín - Black Angels Trutnov)
19. Petera Ondřej - Dočekal Hynek (Námořníci z Paluby Dvůr Králové - DC Prima Česká Skalice)
23. Povolný Karel - Stříbný Tomáš (40+ Trutnov - Supi Dolní Benešov)
24. Dlab Josef - Popelka Martin (40+ Trutnov - Dexterous Krásný Les)
24. Drtil Pavel - Benecký Roman (40+ Trutnov)
33. Davídek Antonín - Lacina Zdeněk (40+ Trutnov - Fofr Team Duchcov)
42. Holík Jiří - Kuric Robert (TJ Sparta Úpice - 40+ Trutnov)

ČESKÝ POHÁR DVOJICE ŽENY - 680 párů
1. Rajmanová Marcela - Gregůrková Alena (ŠK Kyklop Praha - ŠK Republika Úpice)
2. Mairichová Barbora - Rödlová Žaneta (ŠK Bořeň Bílina - Kanec Most)
3. Bláhová Monika - Kocánová Lucie (Dream bar Jirkov)
7. Uhříčková Lenka - Kosařová Pavlína (TJ Baník Žacléř - Trutnov)
8. Košťálová Eva - Hrnčiariková Radka (Fekobe Pilníkov - Dagerous Rebels Jičín)
14. Košťálová Eva - Radová Karla (Fekobe Pilníkov - Mosteckej ŠK)
24. Melicharová Nela - Melicharová Nicol (Velký Třebešov)
24. Formanová Denisa - Formanová Monika (ŠK Medvědi Velký Třebešov)

ČESKÝ POHÁR DVOJICE MIXY - 1447 párů
1. Kuběnová Marcela - Sedlák Vítězslav (Big Crash Velká Kraš - DC Mustang Brno)
2. Gregůrková Alena - Dlab Josef (ŠK Republika Úpice - 40+ Trutnov)
3. Benešová Marika - Fridrich Vladan (Sport bar Atláč Přerov - Fofr Team Duchcov)
10. Rödlová Žaneta - Davídek Antonín (Kanec Most - 40+ Trutnov)
22. Košťálová Eva - Kuric Robert (Fekobe Pilníkov - 40+ Trutnov)
23. Vojtková Blanka - Drtil Pavel (Cats Brno - 40+ Trutnov)
25. Melicharová Nela - Ulrich Michal (Velký Třebešov - DC Prima Česká Skalice)
26. Uhříčková Lenka - Holík Jiří (TJ Baník Žacléř - TJ Sparta Úpice)
30. Prokopcová Martina - Svoboda Libor (Grizzly Chotěvice - Black Angels Trutnov)
33. Malíšková Veronika - Povolný Karel (No Men Prostějov - 40+ Trutnov)
36. Čílová Helena - Hendrych Daniel (Chroustov - Dangerous Rebels Jičín)
43. Melicharová Nicol - Benecký Roman (Velký Třebešov - 40+ Trutnov)

ČESKÝ POHÁR ŽÁKYNĚ - 77 hráček
1. Melicharová Nela (Velký Třebešov)
2. Doležalová Sandra (Pitbull Bažiny Hrádek n. Nisou)
3. Melicharová Nicol (Velký Třebešov)
5. Rážová Leontýna (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně)
6. Rážová Marie (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně)
8. Sehnalová Kateřina (Brzice)
9. Jiroušková Nela (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně)
10. Kropáčková Natálie (Velký Třebešov)
12. Rážová Adéla (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně)
16. Chládková Eliška (Česká Skalice)
19. Jirků Anna (Velký Třebešov)

ČESKÝ POHÁR ŽÁCI - 135 hráčů
1. Malach Matěj (ŠK Maséři Hradec Králové)
2. Mráz Adam (DC Devils Prachatice)
3. Šoltys Tomáš (Praha)
4. Hofman Petr (Brzice)
10. Hájek Šimon (P&R Radim)
18. Sehnal Michal (Brzice)
19. Verner Denis (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně)

ČESKÝ POHÁR JUNIORKY - 52 hráček
1. Lukšová Šárka (Hotel Hobit České Budějovice)
2. Feklová Denisa (ŠK Zahrádkáři Stod)
3. Votavová Anna (Jen tak Libín)
8. Horká Pavlína (Chvaleč)

ČESKÝ POHÁR JUNIOŘI - 125 hráčů
1. Houdek Tomáš (Olympia Tábor)
2. Hotový Miroslav (Václavák Černčice)
3. Záruba David (Ložisková mafie Pšov)
14. Štefáček Jan (Černý Sup Starý Rokytník)

KOMPLETNÍ KONEČNÉ ŽEBŘÍČKY

© 2005-2019 Unie šipkových organizací | Designed by © 2014 Petr Gondek | Developed by © 2005-2019 Ing. Martin Lenz
Webmaster | Data dodává systém Leguan © 2002-2019 Ing. Martin Lenz | Poslední synchronizace: 12.12.2019 20:01

Vytištěno z http://www.sipky.org © 2005-2019 Unie šipkových organizací dne 12.12.2019 20:08:42