Aktuální stav jistých účastníků nejbližších turnajů TOP RGP 24 a TOP RGP 12
Nominace na 1. turnaje TOP 2012 je modelem 8 + 8 + 4 + 4 u mužů a 4 + 4 + 2 + 2 u žen. Z posledních turnajů TOP má jistotu 8 nejlepších mužů a 4 nejlepší ženy. Totéž pak platí pro nominaci z turnajů RGP jednotlivců. Dále se nominují 4 muži a 2 ženy z MČR. Do počtu 24 mužů a 12 žen budou turnaje doplněny z konečného pořadí ČP 2011.
TOP RGP 24
8x - Nominace na základě umístění v předešlé TOP 24 (v závorce umístění v turnaji
Michal Ondo (1.), Drtil Pavel (2.), Michal Kočík (3.), Karel Sedláček (3.), Hoffmann Martin (5.), Pavel Pospíšil (5.), Jiří Vorsa (5.), Richard Abadžiev (5.)
8x - Nominace na základě umístění v poslední Republikové Grand Prix (v závorce umístění v turnaji)
David Hradecký (1.), Čestmír Křepelka (2.), Tomáš Stříbný (3.), Roman Kysela (4.), Oto Zmelík (5.), Filip Novotný (5.), Pavel Šroubek (7.), Michal Pastrňák (7.)
4x - Nominace na základě umístění v MČR jednotlivců (v závorce umístění v turnaji)
Michal Kočík (1.), Martin Popelka (2.), Sedláček Karel (3.), Křepelka Čestmír (4.)
Doplnění do počtu 24 z konečného pořadí v ČP 2011 (v závorce pořadí v ČP)
Miroslav Madej (9.), Martin Réda (11.), Ondřej Bali (14.), Karel Prokýšek (15.), Radim Pavlík (16.), Jaromír Hruša (17.), Martin Kapucián (18.)
4x Náhradnící z pořadí ČP 2011 (v závorce pořadí v ČP)
Jiří Brejcha (19.), Petr Hynčica (22.), Jiří Danda (24.), Vratislav Král (24.)
.
TOP RGP 12
4x - Nominace na základě umístění v předešlé TOP 12 (v závorce umístění v turnaji)
Wolfová Lucie (1.), Mrňková Markéta (2.), Komorová Dagmar (3.), Farná Karolína (3.)
4x - Nominace na základě umístění v poslední Republikové Grand Prix (v závorce umístění v turnaji
Bruská Iveta (1.), Abadžievová Markéta (2.), Císařová Jitka (3.), Bělobrádková Hana (4.)
2x - Nominace na základě umístění v MČR jednotlivců (v závorce umístění v turnaji)
Markéta Abadžievová (1), Dagmar Komorová (2.)
Doplnění do počtu 24 z konečného pořadí v ČP 2011 (v závorce pořadí v ČP)
Petra Leciánová (6.), Petra Konopásková (7.), Katarína Nagyová (9.), Belšánová Helena (11.)
2x Náhradnice z pořadí ČP 2011 (v závorce pořadí v ČP)
Petra Šebková (12.), Pavla Šauerová 13.)
Složení skupin (v závorce konečné pořadí ČP 2011)
MUŽI
A - Kočík Michal (1.), Hoffmann Martin 8.), Madej Miroslav (9.), Pavlík Radim (16.), Hruša Jromír (17.), Šroubek Pavel (55.)
B - Sedláček Karel (2.), Ondo Michal (7.), Stříbný Tomáš (10.), Prokýšek Karel (15.), Kapucián Martin (18.), Zmelík Oto (48.)
C - Popelka Martin (3.), Pastrňák Michal (6.), Réda Martin (11.), Bali Ondřej (14.), Pospíšil Pavel (20), Novotný Filip (38.)
D - Drtil Pavel (4.), Vorsa Jiří (5.), Křepelka Čestmír (12.), Abadžiev Richard (13.), Hradecký David (21.), Kysela Roman (33.),
ŽENY
A - Dagmar Komorová (1), Wolfová Lucie (4.), Bruská Iveta (5.), Mrňková Markéta (8.), Nagyová Katarína (9.), Farná Karolína (14.)
B - Bělobrádková Hana (2.), Abadžievová Markéta (3.), Leciánová Petra (6.), Konopásková Petra (7.), Císařová Jitka (10.), Belšánová Helena (11.)